Muhallebili Pasta Tarifi

0 2

Bugün sizlere oldukça kolay bir şekil de hazırlanan ve kolay hazırlanmasının yanı sıra da oldukça lezzetli bir tatlı tarifi vermek istiyorum.  Tarifi misafirlerinize hiç şüphe duymadan ikram edebilirsiniz. Bunun yanı sıra da çok kısa sürede hazırlanması sebebi ile de aniden gelen misafirlerinize de ikram edebilirsiniz. Tarifimizin ismi ise muhallebili pasta tarifi . Tarifi vermeden önce sizden bir şey rica etmek istiyorum. Verdiğimiz tarifleri mutlaka ama mutlaka deneyin. Ve olan sonuçları olumlu veya olumsuz hiç fark etmeksizin yollayabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun

1 adet hazır pastaban
1 paket krem şanti
3 çay kaşığı nescafe
1 paket kakao
Muhallebisi için;
1 litre günlük süt
2 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı nişasta
4 yemek kaşığı şeker

Rahatça çalışabileceğiniz bir kap ile çalışmanız sizin için oldukça yararınıza olacaktır. Eğer eviniz de yoksa en kısa sürede temin edin. Rahatça çalışabildiğiniz kabı temin ettikten sonra mutfakta ki gereksiz şeyleri kaldıralım özellikle de tezgahın üzerin de ki gereksiz şeyleri kaldırın , oldukça fazla yer kaplarlar .

Mutfağımızı ve tezgahımızın üstünü de temizledikten sonra yemek yapmaya hazırız demektir. İlk olarak istediğiniz herhangi bir pastabanı ortadan ikiye ayırın ve içini sulandırılmış nescafe ile ıslatın. Muhallebi malzemelerini bir tencerede karıştırarak pişirin. Krem şantiyi hazırlayın, soğumuş muhallebi ile krem şantiyi karıştırıp pastabanın arasına ve üzerine sürün. En üstüne kakao serpin ve 1 saat kadar buzdolabında bekletip servis yapın.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.