Lahananın Faydalarını Biliyor musunuz

0 1

Günden güne lahananın yeni bir faydası daha ortaya çıkıyor. Müthiş bir şifa deposu ve mucize sebze olan lahananın suyunu haşlayıp tüketmek başta bağırsak hastalıklarına çok iyi geliyor. İçerdiği U vitamini ile bağırsak ödemi atmada çok etkili. Yara tedavide, kabızlıkta , sağlıklı bir şekilde kilo vermede büyük rol oynuyor.

Lahana suyu açken içildiği takdirde midedeki ülser yaralarını tedavi ediyor. Doğal yollarla mide yaramızdan kurtulmuş oluyoruz. Vücuttaki ağır metaryellerin atılması ve etkili bir şekilde kilo vermede lahana suyu baş gösteriyor. Bunun için düzenli olarak ve istenilen miktarda suyunu tüketmek gerekiyor. Zayıflatmanın yanı sıra selülitlerden kurtulmamıza ve sıkı bir vücuda sahip olmamıza destek oluyor.

Bunun için 1 lt suyun içerisine 10 adet lahana koyup 5 ile 7 dakika arası kaynatmak yeterli olacaktır. İçerisinden lahanaları çıkarıyoruz ve suyun soğumasını bekliyoruz. Aç veya tok tüketmek çok önemli değil bu konuda. Yemeklerden 1 saat önce veya yemekten 2 saat sonra tüketmekte fayda olacaktır. Bu şekilde sabah akşam günde iki kez tüketmeniz gerekmektedir.

Fakat bilindiği üzere lahana vücuttaki iyot miktarını azalttığı için, guatr hastalarının ve yeni doğum yapmış olanlara pek önerilmiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.